Yucca filamentosa x Yucca baccata  
  Jedná se o hybridní juku. Kříženec juky vláknité a yucca baccata. Lze předpokládat že listy budou tuhé a delší než má juka vláknitá. Možná se dočkáme i menšího kmínku. Květenství bude proti y.baccata daleko větší.  
     
   
     
  Yucca filamentosa  
  Yucca filamentosa nebo juka vláknitá je juka která se přirozeně vyskytuje od jihovýchodní Virginie na jih po Floridu a daleký západ až po jižní a jihovýchodní Texas. Tato rostlina se nejčastěji vyskytuje v písčitých půdách, zejména v plážových křovinách a dunách, ale také na polích, pustinách a skalnatých svazích, i když dobře roste i v bahnitých nebo jílovitých půdách. Y. filamentosa je široce pěstována v mírném mírném a subtropickém podnebí. Má exotický vzhled díky dlouhým listům a obrovským květenstvím. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu, preferuje kyselé nebo mírně zásadité půdy.  
     
  Yucca baccata  
  Původní areál výskytu této nejmrazuvzdornější stromové juky zahrnuje velké oblasti severního Mexika a jihozápadu spojených států (Arizona, Colorado, Utah, New Mexico), vyskytuje se v oblastech s nadmořskou výškou od 750 m až do výšky 2500 metrů nad mořem. Tato juka roste pomaleji a po čase tvoří kmínek zřídka přesahující jeden metr. Rozeta je tvořena tuhými modrozelenými (tmavě zelenými) listy až 1,2 metru dlouhými. Tato juka má ráda umístnění na plném slunci a na zimu suchý kořenový bal. Takto bez problému přežívá teploty i -30°C.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021