Yucca filamentosa x Yucca baileyi "intermedia"  
  Tento zajímavý kříženec nebude tvořit kmen nebo maximálně do 20cm. Velkým otazníkem bude květenství. Lze předpokládat velké, mohutné květenství, možnás nádechem růžových odstínů? Mrazuvzdornost bude velmi vysoká.  
     
   
     
  Yucca filamentosa  
  Yucca filamentosa nebo juka vláknitá je juka která se přirozeně vyskytuje od jihovýchodní Virginie na jih po Floridu a daleký západ až po jižní a jihovýchodní Texas. Tato rostlina se nejčastěji vyskytuje v písčitých půdách, zejména v plážových křovinách a dunách, ale také na polích, pustinách a skalnatých svazích, i když dobře roste i v bahnitých nebo jílovitých půdách. Y. filamentosa je široce pěstována v mírném mírném a subtropickém podnebí. Má exotický vzhled díky dlouhým listům a obrovským květenstvím. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu, preferuje kyselé nebo mírně zásadité půdy.  
     
  Yucca baileyi "intermedia"  
  Yucca baileyi intermedia je menší juka z velice uzkým namodralým listem. Původní areál rozšíření je v jalovcových lesích v americkém státě Nové Mexiko v nadmořských výškách 1 000–2 100 m/nm. Nádherné masívní květenství.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021