Yucca filamentosa x (Yucca filamentosa "hairy" x Yucca elata)  
  Jedná se o hybridní juku dvou úrovní. Kříženec juky vláknité a (yucca filamentosa hairy x yucca elata). Yucca filamentosa hairy je sám o sobě uznaný hybrid. V tomto případě až čas ukáže jak bude rostlina v budoucnu vypadat. Zřejmě bude mít úzké listy do modra, kompaktnejsi tvar, listy budou tuhé. Možná bude tvořit menčí kmínek?  
     
   
     
  Yucca filamentosa  
  Yucca filamentosa nebo juka vláknitá je juka která se přirozeně vyskytuje od jihovýchodní Virginie na jih po Floridu a daleký západ až po jižní a jihovýchodní Texas. Tato rostlina se nejčastěji vyskytuje v písčitých půdách, zejména v plážových křovinách a dunách, ale také na polích, pustinách a skalnatých svazích, i když dobře roste i v bahnitých nebo jílovitých půdách. Y. filamentosa je široce pěstována v mírném mírném a subtropickém podnebí. Má exotický vzhled díky dlouhým listům a obrovským květenstvím. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu, preferuje kyselé nebo mírně zásadité půdy.  
     
  Yucca filamentosa "hairy"  
  Yucca filamentosa hairy byla vyšlechtěna v Arboretu JC Raulston na počátku 90. Jedná se o velice nápadnou rostlinu s poměrně velkými modře zbarvenými listy které jsou zdobeny obzvláště velkým počtem kudrnatých bílých vláken, což dává celé rostlině oslnivý pavučinový efekt.  
     
  Yucca elata  
  Tato juka pochází z Arizony, Nového Mexika, západního Texasu a severního Mexika kde vystupuje až do výšek 850 - 1900 metrů nad mořem. Jedná se o stromovou juku která může dorůst až výšky 5 metrů a někdy rozvětvuje. Listy jsou velice uzké od 7 do 15mm, bledě zelené, na okraji často jemná bílá kudrnatá vlákna. Květenství dosahuje až 4 metrů a jednotlivé květy 4 až 6cm mají většinou krémově bílou barvu (někdy nazelenalou) Jedná se o jednu nejvíce mrazu odolnou stromovou juku vůbec, u dospělé rostliny se uvádí až -26°C (3 letý semenáč u mě na zahradě kdysi zvládl -22°C). Ovšem za předpokladu sucha v oblasti kořenového balu.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021