Yucca filamentosa x Yucca linearifolia "zelená forma"  
  Jedná se o hybridní juku. Kříženec juky vláknité a yucca linearifolia (zelená forma) Lze předpokládat že se bude jednat o juku velmi odolnou vůči vlhkosti půdy. Listy budou sytě zelené a cca 20mm široké, zřejmě více tuhé, možná bude tvořit menší kmen s velkým mohutným květenstvím. Mrazuvzdornost bude asi vyšší než u y.linearifolia.  
     
   
     
  Yucca filamentosa  
  Yucca filamentosa nebo juka vláknitá je juka která se přirozeně vyskytuje od jihovýchodní Virginie na jih po Floridu a daleký západ až po jižní a jihovýchodní Texas. Tato rostlina se nejčastěji vyskytuje v písčitých půdách, zejména v plážových křovinách a dunách, ale také na polích, pustinách a skalnatých svazích, i když dobře roste i v bahnitých nebo jílovitých půdách. Y. filamentosa je široce pěstována v mírném mírném a subtropickém podnebí. Má exotický vzhled díky dlouhým listům a obrovským květenstvím. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu, preferuje kyselé nebo mírně zásadité půdy.  
     
  Yucca linearifolia "zelená forma"  
  Yucca linearifolia - (green form) má původ v severovýchodním Mexiku. Tvoří velice krásné, kompaktní a kulaté rozety z jemným zeleným listem až 40 cm dlouhým. Tato zelená varieta se může v jiné lokalitě změnit na modrou. Dorůstá výšky 200 -250 cm. Tato juka má spodní hranici mrazuvzdornosti cca -16°C. Má pozoruhodnou regenerační schopnost, pokud rozeta shnije kmínek po řezu bohatě obrazí.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021