Yucca filamentosa x Yucca sp. Piedras negras  
  Jedná se o křížence naší zdomácnělé juky filamentosy a nedávno objevené neznámé juky sp.Piedras negras. Možná bude tvořit menší kmínek, sytě zelené, užší list a mohutné květenství. Zřejmě i vysokou odolnost proti vlhkosti kořenové soustavy. Velice vzácný hybrid s otazníkem.  
     
   
     
  Yucca filamentosa  
  Yucca filamentosa nebo juka vláknitá je juka která se přirozeně vyskytuje od jihovýchodní Virginie na jih po Floridu a daleký západ až po jižní a jihovýchodní Texas. Tato rostlina se nejčastěji vyskytuje v písčitých půdách, zejména v plážových křovinách a dunách, ale také na polích, pustinách a skalnatých svazích, i když dobře roste i v bahnitých nebo jílovitých půdách. Y. filamentosa je široce pěstována v mírném mírném a subtropickém podnebí. Má exotický vzhled díky dlouhým listům a obrovským květenstvím. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu, preferuje kyselé nebo mírně zásadité půdy.  
     
  Yucca sp. Piedras negras  
  Je to neznámá a nová zelená juka ssp. z oblasti jižně od Piedras Negras, Coahuile Mexico. Zřejmě se jedná o přechodovou formu mezi yucca thompsoniana a yucca rostrata. Tato juka velice rychle roste. Krásný trávově zelený list je mnohem delší než má list yucca thompsoniana. Druh má poměrně silné kmeny. Je velice podobná s yucca rostrata ale má odlišnou strukturu listů (mírně vroubkovanou) a postrádá šedo-modrou voskovou vrstvu.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021