Yucca karlsruhensis x Yucca glauca  
  Yucca x karlsruhensis je velmi krásný a odolný kříženec y.glauca x y.flacida. Má uzké listy - užší než listy yucca filamentosa velice podobné listům mnoha forem Yucca arkansana, kvete hodně a pravidelně. Má hustou rozetu listů a netvoří kmínek. Lze tedy předpokládat že se bude jednat o rostlinu extrémně mrazuvzdornou která bude tvořit menší kmínek.  
     
   
     
  Yucca x karlsruhensis  
  Yucca x karlsruhensis je velmi krásný a odolný kříženec y.glauca x y.flacida. Má uzké listy - užší než listy yucca filamentosa velice podobné listům mnoha forem Yucca arkansana, kvete hodně a pravidelně. Má hustou rozetu listů a netvoří kmínek.  
     
  Yucca glauca  
  Druh Yucca Glauca, obyčejně známá v USA jako Soapweed yucca, (mýdlová juka) je nejmrazuvzdornější druh rodu Yucca. Rozsah rozšíření sahá z Kanady, přes třináct amerických států směrem k k jihu. Slovo glauca je z Latinského slova "glaucus" což v překladu znamená modravá barva. Dorůst může značných rozměrů (120 cm na výšku i šířku). Ve stáří netvoří velký kmen jako stromové juky ale jen malý kmínek do 50/70cm. Květy jsou impozantní, mohou dosáhnout až ke třem metrům.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021