Yucca linearifolia (green form) x Yucca arkansana var. Oklahaoma  
  Jedná se o hybridní juku - yucca linearifolia (zelená forma) a yucca arkansana var. Oklahoma. Lze očekávat určitě zajímavou rostlinu vzhledem k odlišnosti obou rodičů. Kmene nebo menšího kmínku se dočkáme určitě. Mrazuvzdornost této zajímavé hybridní rostliny bude možná o několik stupňů vyšší.  
     
   
     
  Yucca linearifolia (green form)  
  Yucca linearifolia - (green form) má původ v severovýchodním Mexiku. Tvoří velice krásné, kompaktní a kulaté rozety z jemným zeleným listem až 40 cm dlouhým. Tato zelená varieta se může v jiné lokalitě změnit na modrou. Dorůstá výšky 200 -250 cm. Tato juka má spodní hranici mrazuvzdornosti cca -16°C. Má pozoruhodnou regenerační schopnost, pokud rozeta shnije kmínek po řezu bohatě obrazí.  
     
  Yucca arkansana var. Oklahaoma  
  Yucca arkansana původem z Texasu, Oklahomy, Arkansasu, Missouri a Kansasu. Jedná se o rostlinu která tvoří menší kmínek do 15cm. Listy jsou modrozelené až nažloutlé s bílými okraji a kudrnatými vlákny na okraji. Jsou poměrně dlouhé, tenké a ohebné s ostrou páteří na špičce, která je často zlomená. Dobře prospívá jako podrostová rostlina ve stínu ale i na plném slunci. Mrazuvzdorná okolo -25°C.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021