Yucca linearifolia (green form) x Yucca baccata  
  Velice zajímavý a vzácný kříženec - yucca linearifolia (zelená forma) a yucca baccata. Lze předpokládat že listy budou velmi tuhé a dlouhé, barva bude sytě zelená, bude tvořit menší kmen s velkým mohutným květenstvím. Pravděpodobně Možná po yucca baccata podědí i zvýšenou mrazuvzdornost. Růst bude sice pomalejší ale starší rostliny budou monumentální.  
     
   
     
  Yucca linearifolia (green form)  
  Yucca linearifolia - (green form) má původ v severovýchodním Mexiku. Tvoří velice krásné, kompaktní a kulaté rozety z jemným zeleným listem až 40 cm dlouhým. Tato zelená varieta se může v jiné lokalitě změnit na modrou. Dorůstá výšky 200 -250 cm. Tato juka má spodní hranici mrazuvzdornosti -18°C. Má pozoruhodnou regenerační schopnost, pokud rozeta shnije kmínek po řezu bohatě obrazí.  
     
  Yucca baccata  
  Původní areál výskytu této nejmrazuvzdornější stromové juky zahrnuje velké oblasti severního Mexika a jihozápadu spojených států (Arizona, Colorado, Utah, New Mexico), vyskytuje se v oblastech s nadmořskou výškou od 750 m až do výšky 2500 metrů nad mořem. Tato juka roste pomaleji a po čase tvoří kmínek zřídka přesahující jeden metr. Rozeta je tvořena tuhými modrozelenými (tmavě zelenými) listy až 1,2 metru dlouhými. Tato juka má ráda umístnění na plném slunci a na zimu suchý kořenový bal. Takto bez problému přežívá teploty i -30°C  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021