Yucca linearifolia (green form) x Yucca rostrata  
  Jedná se o hybridní juku - yucca linearifolia (zelená forma) a yucca rostrata. Tento hybrid bude určitě stromová juka přímo monstrozních rozměrů jelikož oba rodiče jsou obři. Vzhledem k podobnosti obou druhů lze těžko cokoliv predikovat a výsledná rostlina bude jistě příjemným překvapením. Mrazuvzdornost se bude pohybovat cca okolo -18°C / -20°C při zajištění sucha v oblasti kořenové soustavy.  
     
   
     
  Yucca linearifolia (green form)  
  Yucca linearifolia - (green form) má původ v severovýchodním Mexiku. Tvoří velice krásné, kompaktní a kulaté rozety z jemným zeleným listem až 40 cm dlouhým. Tato zelená varieta se může v jiné lokalitě změnit na modrou. Dorůstá výšky 200 -250 cm. Tato juka má spodní hranici mrazuvzdornosti cca -16°C. Má pozoruhodnou regenerační schopnost, pokud rozeta shnije kmínek po řezu bohatě obrazí.  
     
  Yucca rostrata  
  Yucca rostrata je domovem v Texasu a na jihozápadě spojených států ale také v Mexiku. Je to jedna z nejkrásnějších stromových juk která dosahuje výšky 3,5m až 5m, mnohdy se větví a má několik hlav. Tvoří nádherné rozety listů až 1,8m široké. Listy jsou úzké cca 2 cm, modrozelené a okolo 60 cm dlouhé (ale i více), Kvete bledě žlutě v ohromujících latách až 80 cm vysokých. Mrazuvzdornost tohoto druhu se pohybuje v rozmezí -16°C až -20°C, v USA je však běžně uváděna mrazuvzdornost do -25°C.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021