Yucca rostrata x Yucca baccata  
  Jedná se o křížence yucca rostrata a yucca baccata. Zřejmě bude mít hodně tuhé úzké listy s modravým nádechem, Budou delší a silnější než má yucca rostrata. Určitě se bude jednat o stromovou juku která bude tvořit kmen. Odolnost vůči mrazu by mohla být vyšší než yucca rostrata. Velice zajímavá kombinace která se prakticky nevyskytuje. Výsledná rostlina bude jistě impozantní a zřejmě příjemně překvapí!!  
     
   
     
  Yucca rostrata  
  Yucca rostrata je domovem v Texasu a na jihozápadě spojených států ale také v Mexiku. Je to jedna z nejkrásnějších stromových juk která dosahuje výšky 3,5m až 5m a mnohdy se větví a má několik hlav. Tvoří nádherné rozety listů až 1,8m široké. Listy jsou úzké cca 2 cm, modrozelené a okolo 60 cm dlouhé (ale i více), Kvete bledě žlutě v ohromujících latách až 80 cm vysokých. Mrazuvzdornost tohoto druhu se pohybuje v rozmezí  -18°C až -20°C, v USA je však běžně uváděna mrazuvzdornost do -25°C.  
     
  Yucca baccata  
  Původní areál výskytu této nejmrazuvzdornější stromové juky zahrnuje velké oblasti severního Mexika a jihozápadu spojených států (Arizona, Colorado, Utah, New Mexico), vyskytuje se v oblastech s nadmořskou výškou od 750 m až do výšky 2500 metrů nad mořem. Tato juka roste pomaleji a po čase tvoří kmínek zřídka přesahující jeden metr. Rozeta je tvořena tuhými modrozelenými (tmavě zelenými) listy až 1,2 metru dlouhými. Tato juka při umístnění na plném slunci a suchém místě v období zimy zvládne až minus 30°C.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021