Yucca rostrata x Yucca faxoniana  
  Jedná se o hybridní juku a to křížence juky rostraty a juky faxoniany. Semena této hybridní kombinace prakticky
neexistují stejně jako rostliny. Jediné co lze předpokládat že se jistě bude jednat o monstrum s mrazuvzdorností přinejmenším -18°c
 
     
   
     
  Yucca rostrata  
  Yucca rostrata je domovem v Texasu a na jihozápadě spojených států ale také v Mexiku. Je to jedna z nejkrásnějších stromových juk která dosahuje výšky 3,5m až 5m a mnohdy se větví a má několik hlav. Tvoří nádherné rozety listů až 1,8m široké. Listy jsou úzké cca 2 cm, modrozelené a okolo 60 cm dlouhé (ale i více), Kvete bledě žlutě v ohromujících latách až 80 cm vysokých. Mrazuvzdornost tohoto druhu se pohybuje v rozmezí  -18°C až -20°C, v USA je však běžně uváděna mrazuvzdornost do -25°C.  
     
  Yucca faxoniana  
  Yucca faxoniana je velká stromová juka, 200 až 650 cm vysoká  (příležitostně až 700 cm vysoká ) a kmen může být až 50 cm široký, často rozvětvený. U základny rostliny tvoří velké skupiny nových odnoží, má krásné souměrné rozety listů. Listy má zpravidla 85 cm až 140 cm dlouhé a 5cm až 7,5 cm široké, bledě zelené až modravě zelené s mnoha hnědými až šedými vlákny podél okraje listů. Tento druh je poměrně dosti mrazuodolný, zvládne mrazy až do cca -20°C.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021