Yucca rostrata x Yucca nana  
  Jedná se o hybridní juku - yucca rostrata a yucca nana. Každopádně se bude jednat o velice zajímavou sbírkovou rostlinu. Malá kompaktní růžice s tuhými modrými listy, zřejmě bude tvořit menší kmen. (květenství by mohlo být též o poznání zajímavější ??) Perfektní rodičovská kombinace která jistě vykouzlí nádhernou rostlinu.  
     
   
     
  Yucca rostrata  
  Yucca rostrata je domovem v Texasu a na jihozápadě spojených států ale také v Mexiku. Je to jedna z nejkrásnějších stromových juk která dosahuje výšky 3,5m až 5m a mnohdy se větví a má několik hlav. Tvoří nádherné rozety listů až 1,8m široké. Listy jsou úzké cca 2 cm, modrozelené a okolo 60 cm dlouhé (ale i více), Kvete bledě žlutě v ohromujících latách až 80 cm vysokých. Mrazuvzdornost tohoto druhu se pohybuje v rozmezí  -18°C až -20°C, v USA je však běžně uváděna mrazuvzdornost do -25°C.  
     
  Yucca nana  
  Yucca nana je endemická trpasičí juka v poušti Great Basin Desert v jižním Utahu 1600 - 2075 m/nm. Rostou na těžkých a písečných svazích v otevřených borovicových lesích v takzvané vegetaci Sagebrush. Tento druh vyniká svým neobyčejně kompaktním kulatým vzhledem připomínající spíše agáve. V oblasti vegetace Sagebrush dominují rody Artemisia a Atriplex. Mrazuvzdornost okolo -25°C a více.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021