Yucca rostrata x Yucca sp. Piedras negras  
  Jedná se o hybridní juku. Kříženec juky rostraty a yucca sp. (Piedras Negras) což je neznámá zelená juka ssp.
z oblasti jižně od Piedras Negras (Coahuile Mexico). Zřejmě se jedná o přechodovou formu mezi Yucca thompsoniana
a yucca rostrata. Jediné co lze předpokládat že se jistě bude jednat o monstrum a čas teprve ukáže její skutečnou podobu a vlastnosti.
 
     
   
     
  Yucca rostrata  
  Yucca rostrata je domovem v Texasu a na jihozápadě spojených států ale také v Mexiku. Je to jedna z nejkrásnějších stromových juk která dosahuje výšky 3,5m až 5m a mnohdy se větví a má několik hlav. Tvoří nádherné rozety listů až 1,8m široké. Listy jsou úzké cca 2 cm, modrozelené a okolo 60 cm dlouhé (ale i více), Kvete bledě žlutě v ohromujících latách až 80 cm vysokých. Mrazuvzdornost tohoto druhu se pohybuje v rozmezí  -18°C až -20°C, v USA je však běžně uváděna mrazuvzdornost do -25°C.  
     
  Yucca sp. Piedras negras  
  Je to neznámá a nová zelená juka ssp. z oblasti jižně od Piedras Negras (Coahuile Mexico). Zřejmě se jedná o přechodovou formu mezi yucca thompsoniana a yucca rostrata. Tato juka velice rychle roste. Krásný trávově zelený list je mnohem delší než má list yucca thompsoniana. Druh má poměrně silné kmeny. Je velice podobná s yucca rostrata ale má odlišnou strukturu listů (mírně vroubkovanou) a postrádá šedo-modrou voskovou vrstvu.  
     
     
     
 

web design VM reklama 2021