Ostatní rostliny ....  
  Níže seznam ostatních rostlin které mám navíc k dispozici v menším či větším množství.  
     
 
  Agave Schumawa
Je mi potěšením že mohu nově nabídnout EXTRA špek a to zimovzdorné agave z ryze českým rodokmenem. Legenda je velice prostá, možná jste už někteří slyšeli o pěstiteli který v podhůří Šumavy pěstuje volně v zemi agáve bez jakékoliv ochrany již velice dlouhou dobu. Tento pěstitel který si přeje zůstat v anonymitě, provedl cca před 45 lety výsev A.utahensis var. Kaibabensis a vysadil jich několik kusů na jižním místě před domem v nadmořské výšce cca 500mnm. Celých 45 let tam rostou bez jakékoliv ochrany. Nyní mají celkově okolo 90cm v průměru!!!! bez zakrývaní, vystaveny rozmarům Českých zim bez poškození. Jedna z těchto agaví.........

více informací zde

cena: 99 Kč  

 
     
 
  Hesperaloe parviflora
Hesperaloe parviflora je sukulentní rostlina která pochází z chihuahuanské pouště, západního Texasu a severovýchodního Mexika kolem Coahuily. Roste trsovitě s dlouhými tmavě zelenými
klenutými listy. Mrazuvzdornost je velice vysoká až -28°C, Velice se hodí jako doplňková rostlina k rostlinám subtropického vzhledu (palmy, juky, agáve). Oproti jukám kvete v odstínech červené, zřídka se vyskytuje i žlutě kvetoucí forma.

cena: 149 Kč  

 
     
 
  Dasylirion wheeleri
Velice krásná rostlina která pochází z Mexika kde roste až do výšek
1800 m.n.m. Tvoří modrozelené částečně podélně zakroucené
listy které jsou po stranách osazeny drobnými ostny. Silný kmen
roste pomalu a může dorůst výšky do 150 cm. Dospělé
rostliny mohou dosáhnout výšky až 180cm. Jedná se o rostlinu
poměrně mrazuvzdornou (okolo -15°C) krátkodobě i více
(za předpokladu suchých podmínek)

cena: 139 Kč  

 
     
 
  Cupressus bakeri
Jedná se o nejodolnější druh cypřiše vůbec. Domovem je na západě spojených států. Roste roztroušeně v omezeném prostoru severní Karolíny a jihozápadního Oregonu. Pojmenován byl po Milo Samuel Baker (1868-1961), Kalifornském botanikovi, který objevil tento druh v roce 1898. Jedná se většinou o malé rozptýlené populace, nikoliv velké lesy protože vzhledem ke svému pomalému růstu a konkurenci mnohem rychleji rostoucích dřevin je nucen růst na kamenitých neúrodných stanovištích bývalých zvětralých lávových řečišť. Vyskytuje se zpravidla ve výškách 900 až 2000 metrů nad mořem. Jedná se o středně velký stálezelený strom který má tvar koruny oproti Cypřiši stálezelenému který známe z dovolených u Středozemního moře širší, spíše kuželovou. Tento cypřiš dorůstá zpravidla 10-25 metrů s kmenem až 1 metr v průměru. Pokud známe zajímavou aromatickou vůni poblíž cypřišů ve Středomoří tak samozřejmě ani tento není vyjímkou. Jakožto nejodolnější zástupce cypřišů odolává tento až - 28°C, takže vřele doporučuji.

cena: 79 Kč  

 
     
 
  Purshia stansburyana
Tato rostlina patří do rodu (Rosaceae) stejně jako naše růže ale jedná se o úplně vizuelně odlišnou růži než jakou známe z našich zahrad. Cowania mexicana později Purshia stansburiana je tedy menší pomalu rostoucí stálezelený keř ale na příhodných místech může dosáhnout i výšek 15 metrů. Neobvyklý je list. Listy jsou malé, tmavě zelené, lesklé a mají tři laloky na vrcholu a ještě jeden lalok na každé straně pod vrcholem. Po rozemnutí mají zvláštní vůni po chininu a často mají bílé tečkované žlázy po okraji listu. Květ je podobný spíše našemu šípku ale s nádechem do žluté barvy. Květy se objevují v průběhu května a setrvávají v květu až do léta, v příhodném létě zakvete podruhé s nastupujícím podzimem. Květy jsou tyto keře doslova obaleny a úchvatně voní. Tato mimochodem velice dlouho žijící rostlina pochází z vysokých nadmořských výšek (uváděná mrazuvzdornost až -34°C) bude ovšem vděčná za stanoviště na plném slunci z lehkou dobře odvodněnou písčito - hlinitou zeminou.

cena: 169 Kč  

 
     
 
  Aloe ???
Nabízím aloe "no name" od které mám vícero odnoží, mám ji hrozně rád jelikož je neuvěřitelně vitální a roste naprosto šíleným tempem ovšem jenom pokud ji začátkem května vysadíte na slunné místo do propustné zeminy volně na zahradě. I přesto že se jedná o sukulentní rostlinu nemusíte se bát ji pořádně zalévat. Rostlina se Vám odvděčí nádherným přes metr vysokým květem (viz. foto u mě na zahradě) a navíc hodí mnoho odnoží které si budete moci zasadit příští rok jinam. Po odkvětu rostlina neumírá ale pokračuje v růstu a vytváří časem kmen. Na podzim při prvních mrazících ji stačí vyrýpnout, nechat zaschnout a přes zimu dát na chladné suché místo.

cena: 90 Kč  

 
     
 
  Carpobrotus edulis
Carpobrotus edulis je plazivá sukulentní rostlina rodu Carpobrotus , původem z Jižní Afriky . Také je známa jako hotentotský fík (údajně jedlý). Má překrásné květy až 10cm široké. Pokud se chcete dočkat květů je nejlepší pokud ji začátkem května vysadíte na slunné místo do propustné zeminy volně na zahradě. Na podzim při prvních mrazících ji stačí vyrýpnout, nechat zaschnout a přes zimu dát na chladné suché místo. Perfektně se množí řízkováním, stačí zapíchnout do země.

cena: 50 Kč  

 
     
     
 

web design VM reklama 2021